Укр

Етап планування сівозміни - один з етапів із обмеженням часу на виконання усіх дій.

У вас є 10 хвилин реального часу на планування сівозміни на поточний та майбутні роки. Усі гравці, які не закінчили планування сівозміни впродовж 10 хвилин - будуть перенаправлені на етап гри із тим станом сівозміни, який був запланований на момент, коли час сплинув.

Екран планування сівозміни складається з кількох частин: 
- у центрі зона з полями, доступними для планування. Зона з полями являє собою умовно діаграму ганта з послідовністю полів різних культур.
- зліва від зони полів історія трьох останніх попередників для кожного поля, детальніше о плануванні попередників
- над зоною полів - іконки доступних для планування культур.
- під зоною полів - усереднені для всіх полів значення оборотного капіталу, чистого прибутку та повернення капіталу.
- у нижній полосі - дані про обраний регіон, посилання на карту технічних операциій для обраного регіона, дані про площі та кількість полів вашої "компанії" у цій сессії.

Для моделювання доступні шість культур: озимі пшениця та рапс, соняшник, кукурудза, соя та RoundupReady соя.

Ви можете планувати поля тих культур, которі, згідно техкарті вашого регіону, "починаються" пізніше поточного моменту. При першочерговому плануванні сівозміни ви також можете планувати незакінчені поля тих культур, збір яких відповідає техкарті обраного регіону - пізніше початку сессії, наприклад, якщо початок сессії на початку року - при першочерговому плануванні сівозміни, ви зможете запланувати поля озимих, котрі зберете у цьому році.

Техоперації у незавершених полях, котрі згідно техкарті регіону, виконуються до початку сессії - враховуються як виконані із середніми параметрами автоматично.

Для планування певної культури на полі - потягніть курсором іконку культури з рядка іконок над полями. Щойно ви потягнете культуру зі списку - на полях підсвітяться усі доступні області куди поле можна запланувати, згідно техкарті вашеого регіону, та вже зайняті іншими культурами із часовими періодами. Довжина та місцезнаходження області зайнятої культурою обмежені останнім тижнем оптимального часу посіву з лівого боку відображення та першим тижнем оптимального часу збору врожаю з правого боку.

У PRO сесії ви маєте змогу планувати не тільки майбутні та незавершені поля, але й попередники. Детальніше про планування попередників.

На вже запланованому полі з лівої частини вказана прогнозована врожайність культури на цьому полі, виходячи з прогнозу врожайності на підставі запланованих витрат на насіння / добрива / ЗЗР та вплив попередників, а також прогноз повернення капіталу, виходячи з очікуваного валового врожаю та поточної спотової ціни. Ці показники динамічно змінюються при зміні витрат по культурі та переплануванні попередників.

При натисканні на полі - відкривається деталізація витрат на насіння / добрива / ЗЗР

Натискання на хрестик у правій частині поля прибирає поле з сівозміни.

Для завершення планування сівозміни - натисніть "я запланував", сесія почнеться щойно всі гравці сесії також підтвердять готовність планування або вийде час, відведений на планування сівозміни.

Щоб я не додавав на поля – від’ємне повернення капіталу. В чому справа?

Прогноз врожайності кожного поля кожної культури враховує такі фактори як: історична середня врожайність у вибраному регіоні, вплив попередників та історичні або встановлені вами витрати на насіння, добрива та ЗЗР. У свою чергу на прогноз повернення капіталу в тому числі впливає поточна спотова ціна на культуру згідно із згенерованим / обраним сценарію, ціни на деякі культури можуть бути занижені.

Проекспериментуйте з порядком полів щоб підібрати оптимальних попередників, виберіть ті культури, які пропонують оптимальний результат по поверненню капіталу. Зверніть увагу на те, що спотові ціни з великою ймовірністю зміняться до моменту, коли ви зможете продати врожай, кожна зміна цін буде впливати на прогнози повернення капіталу по кожній з культур.